Вибір багатофункціонального пристрою (БФП)
Перш ніж Ви купите багатофункціональний пристрій. Що Вам треба знати про параметри БФП.
Багатофункціональні пристрої стають все більше популярними як у невеликих і домашніх фірмах, так і у великих державних і приватних компаніях. І це не дивно: БФП може заощадити багато робочого місця, скоротити енергетичні витрати (споживання ел. енергії) і підвищити продуктивність шляхом ефективного з’єднання традиційних офісних пристроїв друку, факсів, сканування та копіювання в єдиний апаратно-програмний центр по обробці даних. БФП (також відомі як пристрої все-в-одному) безперервно зменшуються в ціні і поліпшують свої можливості.
Вам дійсно потрібен багатофункціональний пристрій? Багатофункціональний пристрій (БФП) – по суті принтер з доданими можливостями сканування, копіювання і передачі / прийому факсів. Зазвичай виробник принтера пропонує і базовий принтер і пристрій все-в-одному на основі того ж механізму друку. Навіть якщо у Вас немає регулярної необхідності передачі / прийому факсів, сканування або копіювання, наявних в БФП, пристрій надає Вам можливість і гнучкість в роботі, щоб скористатися цим при необхідності. Якщо у Вашій діяльності немає потреби в скануванні / копіюванні та надсилання факсимільних повідомлень, варіант – “тільки принтер” – дешевше для покупки і виявиться більш простим в роботі, оскільки БФП зазвичай йдуть зі сканерами, додатковими автоподатчиками для документів, що принаймні збільшує розмір і вагу, з більш складними панелями управління і додатковим програмним забезпеченням для непотрібних вам функцій відправки факсів, сканування і т.д.
Вибираючи тип принтера.
Якщо друк – головне і основне призначення багатофункціонального пристрою, тоді головне – щоб Ваші потреби (завдання) правильно відповідали можливостям принтера. Більш дорожчі моделі зазвичай розробляються для більш високих швидкостей друку та інтенсивнішого використання. Для покупки першого принтера важливо не заплутатися в різних типах принтерів, технологіях друку, діапазонах швидкості / робочого навантаження (продуктивності) і експлуатаційних витрат (хоча б вартості копії, виходячи з ціни витратних матеріалів). Це важливо зрозуміти перш ніж Ви Купуєте принтер. На щастя, є широкий вибір доступних БФП, які створені і на струменевих і лазерних механізмах друку. Є навіть БФП, які дозволяють створювати чудовий кольоровий фотодрук. При цьому, не можна забувати, що універсальних рішень і відповідно – пристроїв не буває (тому й існує їх величезна різноманітність). Якщо Вам необхідно багато друкувати чорно-білих документів, то виключається струменева технологія, яка ненадійна і дорога (в порівнянні з лазерною) і вкрай повільна. Адже варто Вам відлучиться від свого принтера на кілька тижнів у відпустку або відрядження, і Ви будете змушені купувати нову друковану головку вартістю від половини нового принтера. При цьому при численних недоліках струменевого друку, принтери продовжують випускатися, так як сучасні лазерні пристрої не дозволять Вам надрукувати фотознімок такої якості як професійний струменевий принтер. Теж саме – з кольоровими документами – тільки кольоровий лазерний принтер може дозволити Вам друкувати протягом дня в складі з групи кількох людей обсяг кілька сотень сторінок і більше, при цьому з вартістю копії в кілька разів дешевше ніж струменева.
А чи потрібен Вам факс?
Деякі сучасні багатофункціональні пристрої (БФП) більше не включають факс-модеми, в них немає потреби у компаній, які в технології документообігу більше не обмінюються факсами з клієнтами або постачальниками. Цей сервіс все ще зручний для відправки / отримання документів, які вимагають підписів, але робота Вашого власного факсу вимагає необхідних налаштувань і параметрів з реальною телефонною лінією. Звичайна телефонна лінія може бути інтегрована з факсом і телефонними апаратами, в цьому випадку відправка / отримання факсів не є проблемою. Іноді для реалізації факсу потрібна окрема телефонна лінія. Якщо Вам бажано мати можливість відправлення / отримання факсів і Ви не хочете труднощі і витрати на утримання власного факсу, є кілька онлайн-сервісів, які дозволяють Вам надсилати та отримувати факси по електронній пошті, за допомогою Інтернету або через смартфон.
Сканування.
Більшість БФП має сканери з низькою або середньою роздільною здатністю (до 600 dpi, точок на дюйм), дозволяючи сканувати лист. Якщо Вам буде необхідно сканування з високою роздільною здатністю (наприклад фотографії або інші подібні носії – слайди, негативи), то Вам буде потрібно придбати або окремий автономний професійний сканер, або спеціалізоване БФП, яке розроблено для роботи з фотографіями – це завжди пристрій на основі струменевих технологій, що в свою чергу спричинить численні недоліки струменевого друку в обмін на якісне фото. При необхідності сканування двосторонніх багатосторінкових документів – Ваш вибір буде лежати від продуктивних лазерних БФП для робочих груп до покупки професійного документ-сканера, який не тільки дозволяє швидко ввести сотні багатосторінкових документів, а й провести автоматичну обробку введеної інформації відповідно до заданих Вами процедурами- програмами.
Автоподатчики документів (ADF)
Функція сканування / копіювання в багатофункціональних пристроях реалізується двома способами – планшетний (один лист з одного боку), його ще називають “ручним” і автоматичне за допомогою спеціального пристрою, що дозволяє обробляти багатосторінкові документи, можливо, з обох сторін. Якщо Ви плануєте відправити факсом, сканувати або копіювати великі багатосторінкові документи, переконайтеся що вибраний Вами БФП, має автоматичний подавач (ADF) з достатнім об’ємом подачі листів. Як правило, у менш дорогих БФП обсяг автоподатчика 20-30 аркушів, тоді як більш дорогі моделі, для групової роботи, можуть завантажувати до 50 аркушів або більше. Окремо, для сканування двосторонніх документів, автоподатчик повинен бути ще і реверсивним (іноді називається RADF).
Автоматичний дуплекс (2-сторонній друк / сканування / копіювання / факс)
У разі регулярної необхідності сканування, відправки факсів та, головне, друку двосторонніх документів, Вам необхідний автоматичний дуплекс – пристрій який буде автоматично перегортати сторінку усередині Вашого БФП. Якщо у Вашого БФП не буде автоматичного дуплексу, але Вам необхідно надрукувати по обидва боки сторінки, то Ви можете друкувати одну сторону, потім взяти надруковану сторінку (або кілька), правильно вкласти їх у лоток паперу і надрукувати ще раз зворотний (зворотні) сторінки. Це втомлює і, на жаль, не виключає помилок, в основному через необхідність запам’ятовування правильного розташування листів в лотку для друку зі зворотного боку, тому вважається, що автоматичний дуплекс – дуже бажана функція, особливо зараз, з огляду на що це не дорогий вибір, якого раніше не було.
Можливість підключення.
Коли справа доходить до підключення багатофункціонального пристрою (БФП), чим більше можливостей – тим краще. Крім стандартного з’єднання USB, якщо необхідно підключити БФП в локальну мережу, Вам буде потрібно вбудований порт (контролер Ethernet) або бездротове з’єднання Wi-Fi (для друку з мобільних пристроїв). Більшість БФП, у яких є можливість з’єднання Wi-Fi, підтримує бездротові протоколи промислового стандарту, такі як Apple AirPrint, Google Cloud Print або NFC (останній дозволяє виявити і підключити будь-який сумісний NFC смартфон або планшет до БФП автоматично).
Потрібна кваліфікована допомога? Довіртеся майстрам сервісного центру ITCompleх. Ми допоможемо підібрати, підкажемо де придбати, налаштуємо і надалі зможемо обслуговувати ваш БФП!