Close

Технології струменевого друку: яку вибрати?

На даний момент найпоширенішими є термо- і п’езоструйна технології друку. Розглянемо їх окремо.

При використанні термоструменевого друку викид чорнила з сопла друкуючої голівки здійснюється за допомогою його нагрівання. Мінусом застосування даної технології є відсутність можливості регулювати розмір краплі чорнила. Так само при нагріванні чорнила відбувається їх закипання, внаслідок чого на папері в області нанесення чорнила утворюється фон.

Чорнила в друкуючій голівці при термоструменевому друці грають роль охолоджуючої рідини. Тому використання триколірного картриджа, в якому закінчився один колір або декілька, може привести до перегріву і виходу з ладу всього картриджа і буде потрібна його заміна.

В даний час цю технологію друку у виробництві струменевої друкарської техніки застосовують такі виробники, як Canon і HP.

Найпоширенішим виробником струменевих принтерів з використанням п’єзоструйної технології друку є фірма Epson. Викид чорнила з друкуючої головки здійснюється шляхом короткочасного впливу електричного струму на п’єзопластину, яка, вигинаючись, видавлює краплю чорнила.

Шляхом зміни сили струму, що подається на п’єзопластину, регулюється розмір краплі, що дозволяє домогтися більш якісного зображення. Безсумнівно, це велика перевага перед термоструменевим методом друку. Ще один плюс – мінімальний нагрів чорнила, що підвищує термін служби друкуючої голівки.

Друкуйте з задоволенням.