Продовжуємо працездатність струменевого принтера
У всього є термін експлуатації – навіть у найнадійніших друкуючих пристроїв. Але як обхитрити систему і продовжити життя своєму принтеру в разі найпоширеніших проблем? Розповімо вам про три реально діючих способи.
Спосіб перший
Почнемо з самого складного – абсорбера, або «памперса», як його часто називають. Сервісні інженери досить часто стикаються із запитами про скидання рівня відпрацьованого чорнила, якими в процесі друку і очищення сопел поступово наповнюється контейнер. Фарби просочують губку, а коли вона буде повністю заповнена, друкуючий пристрій (ДП) видає відповідну помилку і блокує друк. В такому випадку є три варіанти вирішення проблеми:
- скинути рівень розхідника до нуля, використовуючи програматор, вбудований сервіс (присутній в деяких моделях Canon) або сторонню утиліту, наприклад INKCHIP WIC;
- промити наповнювач «памперса» і висушити його НЕ віджимаючи;
- повністю замінити абсорбер, що, як правило, вимагає звернення до сервісного центру.
Як правило, абсорбер допускає два системних обнулення лічильника. Після чого губку доведеться промивати, що поступово знижує її поглинаючу здатність. Якщо це сталося, але міняти контейнер немає можливості, можна обхитрити систему і на якийсь час вивести відтік чорнила назовні, використовуючи звичайний пластиковий флакон.
Відзначимо, що «памперс» наповнюється у всіх по-різному. При активному друку повідомлення про 100% наповнення з’явиться швидше. Хто друкує мало, той зіштовхнеться з цією ситуацією досить нескоро. Так чи інакше, допускати фізичного переповнення абсорбера категорично не можна.
Спосіб другий
Наступна поширена проблема пов’язана з роликами захоплення паперу. У якийсь момент вони перестають справлятися з носієм. Принтер виводить тільки білі аркуші. Іноді він може зам’яти носій або взагалі не захопити його. В такому випадку є два варіанти дій:
- перевірити, чи не забруднений механізм;
- віддати ДП в сервіс, де його полагодять.
В процесі роботи ролики можуть забруднитися. Якщо причина в зносі, на допомогу прийдуть наші фахівці.
Спосіб третій
Найпопулярніший випадок – засохла друкуюча головка (ДГ). Власник принтера дізнається про це, коли пристрій починає видавати порожні аркуші або аркуші зі смугами. Як реанімувати ДП в такій ситуації? Для початку потрібно надрукувати тестову сторінку, зробити системну очистку дюз і заново вивести тест. Якщо нічого не змінилося, промити дюзи вручну за допомогою промивної рідини.
Не допомогло? Доведеться нести апарат у наш сервіс. Інженер, звичайно, прийме його в «стаціонар», але не дасть гарантій, тому що результат непередбачуваний. Втім, ДГ можна замінити, що далеко не завжди доцільно, наприклад якщо у вас звичайний домашній принтер з бюджетної категорії. Новий елемент коштує десь до половини ціни самого ДП, і часто дешевше і простіше придбати нову оргтехніку.
Нагадаємо, що друкуюча головка засихає через довге простоювання струйника. Саме тому друк повинний бути щотижневим. Ваш струменевий принтер прослужить довго, якщо ви будете експлуатувати його правильно.