Close

Правила експлуатації струменевого принтера

Популярність струменевих принтерів обумовлена ​​економічно доступною печаткою і якістю отриманих матеріалів. Тому такі апарати можна зустріти не тільки вдома, але і в будь-якій установі – особливо там, де потрібно отримувати зображення. Як і будь-яка техніка, вона потребує періодичного сервісного обслуговування і ремонту, але може прослужити багато років, якщо знати тонкощі її експлуатації.

Правильне включення

Для цього використовується тільки кнопка включення / вимикання. Тоді друкуюча голівка переміститься (припаркується), що забезпечить захист сопел від контакту з повітрям. А це одна з головних причин пересихання чорнил.

Регулярний друк

Роздруковувати тексти та фото необхідно як мінімум щотижня. Навіть коли нічого не потрібно друкувати, не забувайте раз в 7 днів включити-вимкнути ДП, щоб він автоматично провів діагностику дюз і прочистив їх драйвером. Буде ще краще, якщо перед цим ви будете виводити хоча б одну повнокольорову сторінку. Інакше фарба висохне і контакти сопел засмітяться, що негативно позначиться на їхньому стані.

Контроль залишку чорнила

Якщо датчик попереджає про закінчення фарби, але ДП все ще друкує, показання можна проігнорувати. Розхідника ще вистачає, щоб ізолювати сопла від повітря. Але працюючи в стандартному режимі, апарат вичерпає ресурс фарби і позбудеться захисту. Відповідно, дюзи підсохнуть, чого, звичайно ж, не варто допускати. Потрібно міняти або заправляти картридж, не чекаючи, поки він витратиться повністю.

Чистка принтера

Пил, що потрапил в механізм оргтехніки, істотно прискорює знос вузлів і деталей. Як наслідок, це знижує якість друку. Необхідно чистити апарат – як зовні, так і всередині. А також стежити, щоб лотки і кришки завжди залишалися чистими.

Якісні витратні матеріали

Папір і чорнило низької якості, а також невідповідні носії (в тому числі по щільності) стануть причиною поламок. Ворс та фарба можуть засмітити сопла, лист може застрягти в тракті подачі. Якщо ви користуєтеся неоригінальним папіром, дивіться на показник вмісту в ньому золи: допустиме значення – 18-20%.

Швидка заміна / заправка картриджів

Міняти одноразові картриджі і заправляти ПЗК слід максимально швидко. Це допоможе уникнути контакту з повітрям тонких каналів сопел. Краще мати другий комплект ПЗК, заздалегідь заправити або купити картриджі, щоб відразу помістити їх в корпус.

Ніякого контакту з дюзами

Металокерамічні золотисті контакти сопел дуже вразливі і можуть легко зруйнуватися. Тому до них не можна торкатися. Також не можна ставити на стіл картридж з друкуючої голівкою. Для його перенесення і зберігання використовується заглушка, якою завжди комплектується новий расходник.

Висновок

Отже, правил, що дозволяють продовжити життя оргтехніки, зовсім небагато, і вони не представляють складності. Просто дотримуйтеся їх – і ви збережете свій апарат в справності, збережете кошти, час і зусилля. І, звичайно, будете друкувати якісно.